Animefest 2009 – část 2

8.-10. května 2009 proběhlo v Brně každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime), z kterého vám přináším velký foto report zachycen z pozice organizátora. Snad se vám bude líbit a promiňte některé méně kvalitní fotky 😉

Umístění = kino Scala, Bakala a hotel International, Kdy = Sobota a neděle 9.-10.května 2009

Budíček 05:30. Než se člověk probere, je na hodinách 06:00 a už aby se vydal na cestu. Po městě všude mrtvo, stejně tak i ve Scale. Kraso s Lachtanem jsou vzhůru, ale také by si radši dali ještě nějakou tu hodinku spánku. Lachtan to pocítí následně v průběhu dne, z čehož se stane zajímavé šíření desinformací :) . V 07:00 pouští Lachtan AMV budíček (trošku se zapomnělo na hlasitost u prvního díla, takže ti, co spali v sále, už pak zaručeně nespali, a ti, co byli vzhůru,  utrpěli pořádný ranní šok).

Po této dávce soutěžní AMV masáži jsem se vydal do hotelu International, kde se vše už připravovalo na zahájení provozu. Chystání techniky v sále díky perfektnímu zázemí proběhlo na výbornou a tak v devět hodin mohla začít Zeddova přednáska o AMV (jako videoklip a jeho vymezení). Na ni potkávám Wotana, Viki a Lišáka, ke kterým se na chvíli připojuji. Čas je ale neúprosný, takže se opět vydávám mezi stanovišti do sálu B. Bakaly, kde by měl v deset hodin začít Beeboo se svým „Suši workshopem“. Když už doražím k budově, Beeboo se hrne ven a spěšně něco shání, takže se začátek nepatrně posunuje o akademickou čtvrthodinku. Zkuste to ale říci těm hladovým krkům, které tam netrpělivě postávají přede dveřmi a vy je máte blokovat ve vstupu :) . Nakonec BeeBoo doráží a Suši workshop může začít.

Než se vrátím do Internationalu, mrknu do místnosti s iDance a počítačovými konzolemi. I když se tu již skáče o radost, bubnuje o život a hrají počítačové hry do krve, místnost je dobře provětraná a nehrozí tak plicní kolaps. V Interu stíhám konec přednášky „Základy etikety alebo čo (ne)robit v Japonsku“ od Hitsuji a lituji toho, že jsem tu nebyl od začátku. Pěkný a zábavný přednes je to, co zaujme publikum, a zde se to daří mimořádně dobře. To už byl sál od rána zaplněn kromě několika volných míst. Po konci přednášky jdu vyfotit nové stánky, které přibyly od poslední návštěvy, když tu záhy začíná další přednáška „Japonský humor po česku“. Tu nemohu posoudit, protože jsem se zdržel jen na začátek, udělal několik fotek a opět jsem trtal do Scaly na „Cosplay soutěž“.

Jak jsem očekával (kdo pozdě chodí, sám sobě škodí), při pohledu na vstup do sálu jsem udělal obrat o 180 stupňů a šel se bavit jinak. Venku jsem potkal Leian s novým přírůstkem do rodiny (v současné době se rodí samé holky), což si říkalo o fotečku. Následovalo bloudění po Scale a focení všeho, co stálo za zaznamenání (i vyrušení Lišáka, který se nenechá ničím rozhodit při přípravě na večer). Čas uplynul jako voda a o 13:00 hodině tu byl Trpaslík se svým „Animekvízem“. Otázky byly záludné, vraceli jsme se do minulosti AF a nechyběly ani Trpovy vlastnoruční malby v malování. Na závěr se Trpaslík rozloučil s Animekvízem a vysloužil si zasloužený potlesk publika. Snad si to ještě rozmyslí.

V kavárně Scaly následně začalo vyhodnocování odevzdaných odpovědí a čekalo se netrpělivě na „Maido Café“. Maidky si daly na čas, ale to čekání za to stálo. Sami posuďte níže na fotografiích. Škoda že to musely zrušit dříve, než se to pořádně rozběhlo. Poté následoval další přesun do Bakaly, kde se to již v malém herním sále pěkně zaplňovalo. Velký se mezitím větral a Jakub Havlíček se připravoval v promítací místnosti na svoji přednášku s názvem „Japonské mýty a legendy“. I když měl nabitý sál, opět jsem si ji nemohl vyslechnout (těžký život fotografa) a tak jsem doprovázel Alucarda do Interu na další přednášku „Hraní v Japonsku“.

Jakmile se blížila sedmá hodina večerní, většina lidi se přesouvala do Scaly na zlatý hřeb večera – přednášku „Duchaplné anime“. Lišákovy přednášky jsou velmi vyhledávané a není ani divu – léta praxe, skvělý přednes a k tomu výborně připravená prezentace je to, čím Lišák nikdy nezklame. Ze zákulisí jsem zaslechl, že by to měla být jeho poslední, tak snad to není pravda. No a máme tu vyhlášení soutěží, na které jsem byl velice zvědav. Nejvíc samozřejmě na AMV část, která dopadla u poroty tak, jak jsem očekával, ale divácká cena nebyla tak jasná. Je zajímavé sledovat, jaké obrysy tato cena v současnosti má. Popravdě první a třetí místo mě velmi udivilo (i když kolem třetího místa byl poté menší rozruch). Tak alespon už vím, na jakou notu hrát, pokud chce soutěžící v dalších ročnících vyhrát. I když i tak není snadné se trefit do vkusu nové generace diváků.

To nejlepší za námi, to nejhorší přede mnou. Přetrpět únavu a s Krasem hlídat v promítačce. Naštěstí na začátku vypomohl ještě Christof a já vyrazil s fotoaparátem mezi lidi do kavárny, kde se mnozí občerstvovali před noční jízdou. Většina se pak usídlila v dolním kutlochu naproti šatně a jali se baviti po svém. Blíží se půlnoc, v sále běží „Sky Crawlers“, někteří už to zabalili na sedačkách v předsálí a v kutlochu přibývá na zábavě podle hluku. Vždy jen nakouknu, zkontroluji stav a udělám několik snímků :) . Při stahování fotek do notebooku si vzpomenu na zašantročenou složku se skoro dvouhodinovou kompilací Toma & Jerryho, jak bývaly kdysi na VHS. Nečekal jsem, že to bude mít takový úspěch. Když jsem to spustil, ke sledování se přidává nejen Kraso, ale i procházející Woko a nakonec i promítač, který dohlížel na pořádek v promítárně.

Přece jen po hodině toho už má člověk dost a bránice ho bolí od smíchu, tak se opět vydávám na průzkum okolí. V kutlochu už Alucard podřimuje, ale zábava pokračuje. V sále se shromažďují lidé na Gravitation (ti moudří spíš zdrhají) a já si jdu koupit Semtex na další hodiny bez spánku. Kraso pouští Gravitation, ja si pouštím Diablo 2 s Median XL módem a z nudy zakládám novou amazonku. Zanedlouho si Kraso ustele vedle promítačky a usíná paladinským spánkem. Čas plyne dál, při dalším výletu z promítačky nacházím více mrtvol a z rušného kumbálu už se také vytrácí šťáva.

Do rána přežívám s novými díly různých anime, co jsem si na zkoušku sehnal ve čtvrtek a již se čeká na zakončení conu. V prostorách kina potkávám přátele, kteří vypadají pěkně vyspale a tak jim to tiše závidím. O půl jednácté vystupuje na pódium Skullman, řádně con zakončí a nakonec odpovídá na klasické otázky publika od „kolik se vydělalo letošní rok“, „kolik bylo návštěvníků celkem“ až po bizardní otázky, zda se pro příště plánuje i hentai blok pro patnáctileté. Nastává konec, čas uklízení a říci sbohem letošnímu ročníku Animefestu. Uvidíme se opět za rok!

Sobotní ranní budíček
by Lachtan.
Příprava notebooku v hotelu International. Prodejní stánek
Zoner Pressu.
Sena Izumi a její kresby. Prodejní stánek MangaClub.cz. Přerozdělování odznáčků.
Zkouška techniky
a přednášky.
Zedd a jeho
přednáška o AMV…
v které jsme se jich
nabažili dosytosti.
Sál se pomalu, ale
jistě zaplňoval.
Manga knihovnička
v plném proudu.
Filip-san a jeho
stánek s odznáčky.
V Bakalovi lidé
skákali na iDance.
Vedle si mnozí zařádili
na bubnech…
a že to některým šlo.
Potřebná připrava
před Suši workshopem.
Pomocnou tlapku
přidává i Zelgadisa.
Mnozí ve frontě do sálu již přešlapovali netrpělivostí.
Nejlepší místa byla
okamžitě obsazena.
Hitsuji a přednáška o etiketě v Japonsku. Sál byl zaplněn
a dobře se bavil.
Prodejní stánek Fanartu. Prodejní stánek s náramky. Přednáška o Japonském humoru po česku.
Skákalo se i v Internationalu. Prodejní stánek
se záložkami.
Hejty bere prachy a mizí.
Zábava s barevnými stuhami. Ukázala se i Leian
s novým přírůstkem.
Nuda v šatně.
Aneb tady vládnu já. Alert! Alert! Intruder! Lišák se vrací do pohotovostního režimu.
Trpaslík to na pódiu rozjíždí se svým letošním Animekvízem. Některé otázky byly
hodně záludné :)
Plyšový ráj všude,
kam se podíváš.
Me2d se svou dcerou. Pohůdka v kavárně.
Příprava na vyhodnocování Animekvízu. Tolik toho bylo letos. A už se jede na plný plyn.
Útok maidek. Woko si hned
dvě zabavuje.
Skupinové maid foto.
Zatímco se dole
bavilo po svém,
v kavárně zákazníky obsluhovaly maidky. A že jim to slušelo 😉
Kalisto v akci. Pantsu shot! nesmí chybět. Trpaslík s Ingi.
V Bakalovi se mezi tím hrálo, zase hrálo, až se dohrálo s technikou.
A pak že pohled na krásné děvče není smrtelný. You shall not pass! Plný sál Bakaly.
Jakub Havlíček přednáší o Japonských mýtech a legendách. Alucard nám zase pověděl o hraní v Japonsku. A zlatým hřebem večera se stala Lišákova přednáška
o duchaplném anime která pobavila úplně všchny, gratulujeme mistře 😉 Christof neodolal
a zase si hraje.
Skeletom, Glumík a Penpen. Sqaull a Rinoa. Jamin, Tempest
a LadyVader
Večer někteří hráli
Modern art,
další se odcházeli vyspat, a poslední účastníci se posilňovali na noční zábavu.
Aldy se Skeletomem také uvítali osvěžení. Julián studuje, co
nás ještě čeká.
Ostatní už se baví po svém.
Woko ošahává Trpaslíka. Obr [email protected] a trpaslík Malki. Malki spokojen se
svým nápojem.
Sufa hrající, nespící. Někteří to zabalili
na lavičkách.
Alucard si posloužil Trpaslíkovým ramenem.
Ďábelský Woko připíjí. Albín strká ruce tam,
kam nemá.
Nástěnka vzkazů v noci.
Paladin Kraso, ležící, spící. 1 ovečka, 2 ovečka,
3 ovečka…
Jamin se s BennyDem
dobře baví.
Julča s Ingi při malém posezení na schodech. Vyspat se dá všude,
já to říkam pořád.
Tady to vypadá
jak v márnici.
Usměvavý Jarník
s krásnou Lusi.
I taková prasata se
najdou mezi námi.
A máme tu zakončení Animefestu.
Někteří Animefest dobře nerozchodili. Kraso nebezpečný sám sobě mečem. BeeBoo je také
nějaký agresivní.
Poslední rozhovory
a jdeme domů.

Nenechte si také ujít:

Zpět na první část.

Příspěvek byl publikován v rubrice Animefest se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>