Animefest 2009 – část 1

8.-10. května 2009 proběhlo v Brně každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime), z kterého vám přináším velký foto report zachycen z pozice organizátora. Snad se vám bude líbit a promiňte za některé méně kvalitní fotky 😉

Umístění = kino Scala a Bakala, Kdy = Pátek 8.května 2009

Je pátek 8. května a s nedočkavostí očekávám hodinu H (13:00), kdy se máme začít scházet do kina Scala na přípravu letošního Animefestu. Po příjezdu ke kinu už tu nacházím několik budoucích orgů, kteří odnáší připravené věci z aut do kina. Postupem času se to pomalu a jistě začíná slézat a tak se vrháme do útrob kina prohlédnout místo činu. Zatímco ostatní přidávají ruce k dílu, ja se vrhám s fotoaparátem vše řádně zdokumentovat pro budoucí generace. Zatímco čekáme na klíče od promítačky, vrhají se kluci na vyvěšení poutače. Hlavní práce se ujímá Skullman a tak zanedlouho je poutač na svém místě.

Venku je vše hotovo, auta jsou již prázdná a tak se jdeme tedy opět dovnitř podívat na nedodělky z předešlých dnů. Čeká nás cvakání přívěšků, kterého se zhostili všichni, co měli obě ruce. Práce jde svižně od ruky až na Woka, který nemůže najít ten spravný způsob zacvakávání – musím to po něm opravovat :) . Čas nám utíká a tak je pravý moment vrhnout se na předsálí s přípravou registračních stolků. Dělba práce je jasná – Kraso zapojuje, Christof kontroluje (nejen Krasa, ale i software), Xmort poté vysvětluje orgům práci. Zdá se, že hlavní část je již hotová. Zbývá už jen dolepit informační cedule a čekat na první návštěvníky, kteří už před Scalou venku vytvářejí menší dav.

Zatímco Scala již má vše připraveno na otevření, transformuji se na spojku a přebíhám do sálu B. Bakaly (v němž začaly práce o hodinu později) s materiálem. Zde již mají také vše podle plánu hotové a tak se fofrem jako spojka vracím do Scaly. Bohužel nestíhám letos zaznamenat otevření :( . Nával tu byl velký, ale díky registracím předem to šlo dobře, jen org u stolku „bez registrace“ se nudil. Kraso již v promítačce připravuje vše potřebné ke spuštění, dáváme do playlistu výběr AMV a pouštíme lidi do sálu. Postupem času se vychytávají drobnosti a čeká se na zahájení, kterého se ujímá Skullman. Po něm dostává slovo Wotan a obecenstvo si tak může vychutnat jedenáct letošních soutěžních AMV.

Během nich se se Skullmanem přesouváme do sálu B. Bakaly, kde zanedlouho společně zkráceně zahájíme Animefest i tam (bohužel s menšími technickými problémy, které si každoročně fest vyžádá, a i když se jim snažíme vyhnout, jak se dá, stejně se něco objeví). I když jsme tu byli jen krátce, vracíme se do Scaly, kde diváky čeká vyhlášení webových soutěží a křest mangy Gravitation od vydavatelství Zoner Press. Na hodinách odbíjí půl desáte večer a pro mě je na čase to zabalit, zítra mě čeká perný den. Jen mě mrzelo, že jsem propásnul Skullmanovu soutěž Sedm samurajů, která měla za úkol vyzkoušet vědomosti soutěžících o Japonsku.

Příchod na místo činu. Čtyřruký BeeBoo. Bratři v (ne)triku.
Už se nese poutač. Skullman zaměřuje polohu. A jdeme s ním nahoru.
Ještě kousek výš… A už visí tam, kde má. Trpaslík kontroluje věci.
Filip-san zdrhá s odznáčky. Přerozdělování práce. J4m se zapojuje do cvakání.
Kdo necvaká s námi, cvaká proti nám. Byla u toho i legrace. Songo zapojuje, Christof dohlíží.
Xmort dělá, že tu není. Zkouška ONEBook MiSTATIONu. Instruktáž ve Scale.
Lenka a budoucí generace otaku. Filip-san s notebookem. Vylepování potřebných informací.
Přívěšky jsou nachystané na první návštěvníky. Dolfa s Agony vypadají čile… a ostatní orgové jakbysmet.
Nezbytná Filip-sanova póza. Skeletom dolepuje info o Maido Café. A jdem se podívat, jak to vypadá venku.
Nával návštěvníků byl neúprosný. Kraso dokončuje přípravu v promítačce. Na zahájení bylo narváno.
Dostáváme se k vyhlašování soutěží. Šťastná majitelka Ceny čtenářů v soutěži FanFikcí. Maskot připraven předávat diplom s cenami.
Maskot představuje ceny do soutěží. Gorthaur fotí, co se dá. Fotografové měli výbornou náladu.
Křest mangy Gravitation se zástupci vydavatelství Zoner Press. Výherce aukce o jedinečný výtisk. V Bakalovi už frčely herní konzole naplno.
Králiček, ušáček.

Pokračovat na druhou část.

Příspěvek byl publikován v rubrice Animefest se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>